Uspješne akcije darivanja krvi na otoku Hvaru

29.05.2007

Jučer je u Starome Gradu u mjesnoj školi «Petar Hektorović» održana akcija darivanja krvi ,druga po redu u ovoj godini.Iako smo na pragu ljeta i svi sužitelji ovog lijepog otoka angažirani oko turista,akcija je bila jako uspješna jer je iz sredine otoka koja obuhvaća pripadajuća mjesta Grada Staroga Grada i Općine Jelsa pristupilo više od 50 darovatelja.Još je više oduševljenja izazvala činjenica da je svega 5 darovatelja odbiveno, tako da je sakupljeno 48 doza te dragocjene tekućine.Pristupilo je 3 novih koji su supješno postali članovi armije dobrih ljudi. Domaćin gdje se podjelio zahvalni obrok bio je novootvoreni lokal znakovitog naziva «Pit-stop» čiji je vlasnik gosp. Božji Račić svojom gostoljubivošću osvojio srca sudionika ručka.
cijene već godinama. U Hvaru je akciji prisupilo 70 ,vraćeno je 10 , a dalo 60. Novih članova je bilo 6 uglavnom iz «Sunčanog Hvara».
«Kada se zna ograničavajuće faktore za darivanje krvi na ovom otoku,možemo
biti zadovoljni» zaključila je ravnateljica Maja Budrović. Dakle zajedno u obje akcije se prikupilo 108 doza krvi i to u organizaciji KBC
Split-odjel Transfuzije i Gradskog društva Crvenog križa Hvar, a koja će biti
iskorištena na najbolji mogući način-spašavanju života.