Teniski turnir u Starome Gradu grada prijatelja Letovica

02.06.2007

Tenisači Južnomoravskog teniskog saveza iz Češke Republike boravili su i ove godine u Starome Gradu, u hotelu Arkada, njih 70-ak - roditelja i djece. Predvodio ih je donedavni gradonačelnik Letovica - grada prijatelja Staroga Grada gosp. Josef Novotny a sada na mjestu predsjednika Južnomoravskog teniskog saveza. Proveli su radni tjedan u Starome Gradu; svakodnevno su trenirali i po najvećoj žegi, kada je padala kiša obilazili su kulturne znamenitosti Staroga Grada te su posjetili Hvar a uz to su igrali i nogometni i teniski turnir na hotelskim terenima. Povodom toga gosp. Novotny im je uručio priznanja za osvojena mjesta a gradonačelnik Visko Haladić prijatelja Staroga Grada gosp. Novotnija također je pozdravio na odlasku te mu uručio prigodni poklon. O ljubavi Novotnyja prema Starome Gradu govori podatak da će on sa svojom obitelji doći u Stari Grad koncem kolovoza na godišnji odmor, što inače već dugi niz godina i radi - dovozi tenisače na pripremu a potom provodi godišnji odmor u našemu gradu. Pravi prijatelj Grada!