Gradu donirano 10 svezaka knjiga

04.10.2007

Na kraju radnog dijela 1. dana Međunarodnog znanstvenog skupa o don Šimi Ljubiću voditelj i organizator prof. dr. sc. Tihomil Maštrović u ime Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu uručio je gradonačelniku Visku Haladiću 10 knjiga dosad objavljenih na prethodnih 10 održanih znanstvenih skupova i to knjige o: Mihovilu Kombolu, Slavku Ježiću, Franji Fancevu, Tomi Matiću, Albertu Haleru, Branku Vodniku, Ivanu Milčetiću, Dragutinu Prohaski, Milanu Rešetaru i Vatroslavu Jagiću (knjiga I i II) te bibliografiju Hrvatski književni povjesničari. Gradonačelnik je, nakon što je knjige preuzeo, iste odmah uručio prof. Aldu Čaviću koje će se pohraniti u gradskoj Knjižnici i čitovnici. Slijedeće godine izići će zbornik radova - knjiga i o don Šimi Ljubiću sa svim radovima koji su prijavljeni na ovome znanstvenom skupu.