Još jedna potvrda odlučne suradnje javnog i civilnog sektora

03.10.2007

Na Vidikovcu, u restoranu «Levanda» Velo Grablje nedjeljno sunčano jutro iskoristili su članovi Udruge osoba s invaliditetom i upriličili susret. Istini za volju taj je susret bio vrlo očekivan i s povodom.Naime već se dobrano otišlo u pregovaranju grada Hvara, Crvenoga križa i firme «Otto Bock» za nabavku specijalizirane ortopedske stolice za našeg sugrađanina invalida Dražena Pavičića.On je već duže vrijeme sjedio u neuvjetnoj stolici što je pogoršalo stanje njegove kičme, a na što su nas upozorili stručni fizioterapeuti. U nastojanju da nam osobe osposobljene za takve intervencije pomognu, sreli smo se s gđom Draganom Pleštinom, višom terapeutkinjom, predstavnicom firme «Otto Bock», koja je sa svojom kolegicom posjetila našeg Dražena, pregledala ga te odredila koja bi stolica bila najpovoljnija. Isti je prijedlog prihvatio i ortoped koji je napisao potreban nalaz. Sada je na sudionicima dogovora da sačekaju odobrenje HZZO-a , a nakon toga grad Hvar i Crveni križ bi trebali isfinacirati preostali trošak. Ostali su korisnici invalidskih kolica također razgovarali s gospođama iz firme za nabavku ortopedskih pomagala i dogovorili buduće termine u kojima bi se osigurala prezentacija i za druga mjesta.
Gradonačelnik Starog Grada Visko Haladić također je došao u posjet članovima ove vrlo osjetljive i hrabre ciljane skupine, te im obećao i daljnju svesrdnu pomoć. Kako je ortopedska stolica s posebnim ortopedskim prilagodbama za Dražena bila već donesena tog dana, svi smo sretno sudjelovali u isprobavanju iste. Kvaliteta života naših sugrađana, posebno osoba s invaliditetom, trebala bi biti moto naše budućnosti, jer jedino tako možemo pokazati pravi primjer onima iza nas.
Maja Budrović, 30.09.2007