90. Obljetnica smrti biskupa Jordana Zaninovića

12.10.2007

Povodom obilježavanja 90. obljetnice smrti biskupa Jordana Zaninovića 13. listopada (subota) 2007. Hvarska biskupija i Župa sv. Stjepana I pape i mučenika u Starome Gradu u 10:30 sati održat će misno slavlje, a nakon toga bit će otkrivanje spomen-ploče na rodnoj kući biskupa Zaninovića u Starome Gradu. Misu će započeti prigodnom riječju starogradski župnik don Ivica Huljev. Fratar Mario Marinov OP: izreči će crtice iz života Jordana Zaninovića, a prof. dr. Marin Zaninović govorit će o biskupu Zaninoviću i društveno-političkom stanju njegova vremena. Molitvu će predvoditi msgr. Slobodan Štambuk, hvarski biskup. Nastavak ceremonije biti će popodne u katedrali sv. Stjepana u Hvaru u 18:30 sati. Prigodnu riječ reći će don Mili Plenković, hvarski župnik, prof. J. Bracanović govorit će neke pojedinosti o biskupu Jordanu Zaninoviću, a prof. dr. Marin Zaninović govoriti će o biskupu Zaninoviću i o društveno-političkom stanju njegovog vremena. Otkrivanje spomen-ploče bit će u katedrali blizu groba. Nakon otkrivanja spomen-ploče u Starome Gradu za uzvanike misnog slavlja biti će upriličen prigodni domjenak u restoranu 'Kod barba Luke'.