Obilježen Dan kruha

16.10.2007

Danas su učenici Osnovne škole Petra Hektorovića iz Staroga Grada zajedno sa svojim učiteljima i ravnateljem škole gosp. Ivanom Jurkićem obilježili Dan kruha. Proslavi su nazočili zamjenici gradonačelnika gosp. Denis Golubičić i gosp. Tedi Sanseović, budući da gradonačelnik Visko Haladić nije bio u mogućnosti nazočiti zbog poslovnih obveza izvan Grada. Na malim štandovima izložene su mnoge vrste kruha, peciva, pšenice, kukuruza i raznih drugih domaćih proizvoda. Program je bio raznolik, prvašići su pod vodstvom učiteljice Perice Milete otplesali svoj prvi ples u narodnim nošnjama, dječji zbor otpjevao je par pjesama, a ostali razredi su recitirali. Izloženi su bili i mnogi zanatski radovi od bravara, stolara i bačvara. Na proslavu su došli i naši mali mališani dječjeg vrtića 'Sardelice' koji su svojom nazočnošću i dječjim veseljem uljepšali ovaj dan.