Grad kupuje zemljište za proširenje križanja na ulazu u SG

19.10.2007

Gradsko poglavarstvo na svojoj 40. sjednici odobrilo je kupnju zemljišta na istočnom ulazu u Stari Grad kod tzv. Trafostanice i to od 2 osobe; Ante Franetović zv. Bucat i Frane Dulčić zv. Bolka. Radi se o 164 m2 koje Grad otkupljuje kako bi proširio postojeće križanje te omogućio veću sigurnost u prometu na tom dijelu prometnice. Tu proceduru je započeo još u prošlom sazivu vijeća vijećnik Matko Franetović a da bi se u konačnici sve pripremilo za kupnju trebalo je napraviti geodetski elaborat te nakon toga pristupiti sklapanju ugovora. Na taj način će se zajedno sa Županijskim cestama do sezone nastojati urediti to križanje te u sezonu 2008. ući sa proširenim križanjem, koje je sada usko grlo u prometu a i biljke koje rastu uz cestu zaklanjaju poglede vozačima.