Zadnja akcija darivanja krvi na otoku Hvaru

10.10.2007

Na otoku Hvaru upravo su održane dvije akcije darivanja krvi,posljednje
u ovoj kalendarskoj godini.Prva je bila u mjestu Svirče za područje Starog
Grada, Jelse, Vrboske i okolnih mjesta 09. listopada od 11:00 do 16:00 sati. Zahvalni obrok za one koji su se nakon akcije htjeli družiti bio je organiziran u Jelsi u restoranu «Juraga». Akciji je pristupilo 47 darovatelja, a uspješno je darovalo to tekuće zlatonjih 42. Mladi se ovog puta nisu iskazali iako je prof. Lončar po svom običaju agitirao za pristupanje tim humanim aktivnostima, no nadamo se da će već na idućoj akciji u veljači biti s nama. Sunčano i toplo vrijeme mamilo je vani i sigurno je bilo puno onih koji zbog neodgodivog posla nisu mogli doći i pridružiti nam se.Također je i viroza koja je prethodnog mjeseca «harala» otokom jedan dio darovatelja «izbacila iz stroja». Akcija u Hvaru bila je turobnija jer je i vrijeme bilo kišovito i tmurno. Akcija je bila u jutarnjim satima od 08:00 do 12:00 i u tom vremenu gradsku Ložu pohodilo je sedamdesetak članova kluba DDK. To je dobar odaziv ako znamo da je ovog ljeta zbog nestašice krvi često bio slučaj da je poneki darovatelj morao ići i na Transfuziji KBC-a Split dati krv. Pod palicom dr. Jadrić iz Transfuzije vraćeno je čak 15 žena koje zbog niskog hemoglobina nisu zadovoljile kriterije potrebne da bi se dalo krv. Rezultat je bio 47 doza krvi. Nije bilo novih darovatelja, jer od njih dvoje novopridošlih niti jedan nije mogao dati krv. Zahvalni obrok za Hvarane bio je u restoranu «Baunti». Ove godine Dan DDK, Gradskog društvo Crvenog križa Hvar će obilježiti na Palmižani, jednodnevnim izletom gdje će se dobrovoljni darovatelji družiti cijeli dan uz razne zabavne sadržaje i svečanu dodjelu priznanja za postignute rezultate. Zabave i dobre spize također neće nedostajati, na čemu se ovim putem svim sponzorima toplo zahvaljujemo.