Povjerenstvo za praćenje ostvarivanja poticaja po Programu sadnje višegodišnjih nasada

16.10.2007

Danas su članovi Povjerenstva za pregledavanje prijava korisnika, obobravanja i praćenja ostvarivanja poticaja po Programu poticanja sadnje kroz sufinanciranje nabave sadnog materijala izašla na teren. Očevid su obavili: Denis Golubičić, predsjednik Povjerenstva, Visko Matković, član i Ivica Kovačević, član Povjerenstva, nakon čega je napisan Zapisnik o obavljenom očevidu na poljoprivrednim zemljištima. Naime 13. srpnja 2007. godine zaključen je Ugovor o zajedničkom sufinancranju nabave sadnog materijala između Splitsko-dalmatinske županije i Grada Staroga Grada, te je Grad sufinancirao nabave sadnog materija zainteresiranim, domaćim poljoprivrednicima. Ugovorne stranke su potpisale Ugovor u kojem stoji da će Grad putem svog Povjerenstva ili duge stručne osobe koju on odredi u prvoj (1.) godini sadnje nasada imati nadzor na sadnjom što je i danas učinjeno. Prijavljenih je bilo četrnaest (14) poljoprivrednika od čega se dvanaestorici (12) obavio očevid 9. listopada, a ostaloj dvojici (2), koji su prijavili više od 2 000 sadnica, danas.