Zatvaranje mjeseca Hrvatske knjige 2007.

12.11.2007

Gradska knjižnica i čitaonica Stari Grad poziva vas na zatvaranje MJESECA HRVATSKE KNJIGE 2007 u društvu pisaca Zvonka Todorovskog i Sanje Lovrenčić.

Četvrtak , 15. studenog
18 h, Čitovnica
Promocija pomorskog romana:
Zvonko Todorovski
VJETROVI LAMPEDUZE
Naklada Lukom, Zagreb, 2006.
Predstavljač Sanja Lovrenčić
Zvonko Todorovski autor stripova, ilustracija, grafika, scenarija i radiodrama te nekoliko romana za mlade (priznanja 'Grigor Vitez' i 'Mato Lovrak'), za temu svoga posljednjeg romana izabrao je epopeju poduzetnih hvarskih pomoraca, koji su u 19. stoljeću ribu lovili na obalama Afrike. Prema dostupnim povijesnim predlošcima knjigu je ilustrirala Magda Dulčić.

Subota, 17. studenog
12 h, Čitovnica
Sanja Lovrenčić
U POTRAZI ZA IVANOM
Nakladnik AUTORSKA KUĆA, Zagreb, 2006.
Za ovaj roman autorica je dobila nagradu «Ksaver Šandor Gjalski» za najbolje prozno djelo objavljeno u razdoblju od 1. rujna 2006. do 1. rujna 2007. godine.
O svojoj potrazi za Ivanom Brlić Mažuranić u pisanju njezine biografije pričat će nam sama književnica.