Svečano otvorene jaslice u dječjem vrtiću Sardelice

05.11.2007

U nazočnosti brojnih roditelja, članova Upravnog vijeća dječjeg vrtića, odgajateljica te članova Gradskog poglavarstva svečano je otvorena jaslička skupina za djecu od 2 do 3 godine. To je prvi puta da se u Starome Gradu uvodi skupina za najmlađe te je tom prilikom ravnateljica Tončika Kovačević priredila za sve nazočne prigodni program i prigodni govor. U svom se govoru zahvalila svima na pomoći a posebno gradonačelniku koji je sa njom bio na sastanku u Splitu gdje se donijela odluka o zajedničkom ulaganju u vrtić (jasličku skupinu kao pilot projekt SDŽ) sredstvima EU za opremu a Grada za uređenje prostora i zaposlenje odgajateljice. Djeca skupine veliša izveli su po prvi puta u prikladnim nošnjama poznate nam folklorne plesove zv. Forski tonci. Po završetku programa za sve sudionike dječji vrtić je, uz pomoć mama koje će slati svoju djecu u jaslice, priredio domjenak a mame slatko - kolače za desert!