Unapređuje se javna rasvjeta

16.11.2007

Na satanku koji je ovih dana održan u uredu gradonačelnika u Starome Gradu, a kojem su nazočili predstavnici tvtke 'Elira' iz Donjeg Stupnika - g. Ranko Širola i g. Ante Pavić, te g. Josip Ušaj iz Zagreba, gradonačelnik Visko Haladić, ravnatelj Muzeja Staroga Grada, prof Aldo Čavić i direktorica TZ grada Starog Grada, gđica Danijela Vlahović, dgovorene su predstojeće aktivnosti na unapređenju javne rasvjete u Starome Gradu. Pored već od strane spomenute tvrtke izrađenih ferala autohtonog dizajna i izgleda (po uzoru i po nacrtima onih u Srinjoj koli, postavljenih dvadestih godina prošlog stoljeća), čiji su novi odlivci zamijenili stare i neugledne ferale po Rivi, dogovoreno je da će tvrtka 'Elira' poraditi na (re)dizajniranju kandelabera po uzoru na nekadašnje koji su bili postavljeni na Novoj rivi u doba K&K monarhije, a ukolnjeni 60-tih godina prošlog stoljeća, a koji bi trebali biti postavljeni na Novoj rivi - od kuće Gambalešte do Lučke kapetanije i dalje Šetalištem don Šime Ljubića do Lučice, uključujući Staro trajektno pristanište. Stručni konzultatnt u ovom projektu bio bi ing. Josip Ušaj, priznati stručnjak za javnu rasvjetu i autor mnogih projekata javne rasvjete dalmatinskih i otočkih gradova i gradića (uključujući i dio Staroga Grada), a suradnici i suinvestitori: Muzej Staroga Grada, Turistička zajednica i Grad Stari Grad.