Još jedan barbarski čin u starome dijelu grada

06.11.2007

Uslijed vožnje radnim strojem (viljuškarom) u pješačkoj zoni grada, na rivi u novopopločanoj ulici Ljudevita Gaja, za sada nepoznati počinitelj polomio je veći broj poklopnica kanala oborinskih voda na ulici te je od težine kada je propao viljuškar oštetio još i nekolicinu okolnih ploča. Poklopnice su od 10-ak cm i predviđene su samo za promet pješaka tim ulicama. Šteta se procjenjuje na cca 4.000 kn. Događaj će se prijaviti policiji na otkrivanje počinitelja te plaćanje troškova popravka pločnika ulice. Nakon svih dosadašnjih prijava policiji za oštećenje komunalne opreme i javnih površina, nadamo se kako će ovaj slučaj policija otkriti, za razliku od svih dosadašnjih koje nije te napokon poslati nekoga da ureduje u Starome Gradu da se spriječe ovakove radnje (viljuškar nesmije niti izaći iz kruga gradilišta-dućana jer se ne može registrirati te jer previše oštećuje asfalt i podlogu po kojoj se kreće s obzirom na ogroman teret na male kotače koji nisu pneumatici već ruše sve pod sobom ili dolazi do velikih ulegnuća podloge).