3. Memorijalni turnir Tomislav Moškatelo

20.01.2008

U Starom Gradu na stadionu Dolci završen je 3. Memorijalni turnir 'Tomislav Moškatelo' pod pokroviteljstvom Grada Starog Grada, a u organizaciji NK 'Sloga' - Dol, čiji je član bio tragično preminuli Tomislav Moškatelo. Na trećem po redu Memorijalu učestvovali su: organizator NK Sloga, HNK Jadran, NK Levanda i prošlogodišnji osvajač Memorijala NK Varbonj. U finalnoj utakmici nogometaši NK Levande iz Velog Grablja uvjerljivo su savladali HNK Jadran rezultatom 5-2, dok je utakmica odigrana za treće mjesto između NK Sloge i NK Varbanja
završila identičnim rezultatom u korist nogometaša iz Vrbanja.
Epitet najboljeg igrača Memorijala ponio je igrač NK Levanda Zaninović Matko, kome je pokal za naboljeg igrača u ime komisije za odabir najboljeg igrača uručio Vidošević Damir iz Vrbanja. Veliki pokal za osvojeno prvo mjesto uručio je kapitenu NK Levande gradonačelnik Staroga Grada gosp. Haladić Visko, dok je prijelazni pokal uručio kapitenu NK Levande Mihael Gamulin - nećak pok. Tomislava Moškatela. Memorijal je odigran pred velikim brojem posjetilaca i po vremenu idealnom za odigravanje utakmica, u polufinalnim utakmicama NK Levanda je pobijedila NK Slogu rezultatom 6-2, dok je u drugom polufinalnom susretu HNK Jadran boljim izvođenjem jedanaesteraca protiv NK Varbanja osigurao finale - u regularnom tijeku utakmice rezultat je bio 2-2. Uoči finalne utakmice znanje nogometa prikazali su najmlađi nogometaši HNK Jadrana i NK Sloge, gdje su dječaci Jadrana uvjerljivo pobijedili svoje vršnjake iz Dola. Predsjednik NK Sloge - organizatora Memorijala, Dužević Igor na kraju je dodjelom zahvalnica sponzorima i pokroviteljima, pozvao sve učesnike i publiku - da i dogodine prisustvuju četvrtom po redu Memorijalu Tomislav Moškatelo. Uoči nastavka jedinstvene hvarske nogometne lige, sastavljene od 12 klubova, Memorijalni turnir 'Tomislav Moškatelo' svojom organizacijom i kvalitetom zauzima značajno mjesto u niski sportskih događanja na otoku Hvaru.