Dječje maškare oduševile

05.02.2008

Gradska uprava Staroga Grada za svoju djecu iz dječjeg vrtića i osnovne škole priredila je doček sa krafnama, pićem i muzikom u sklopu mimohoda maškara po Rivi i Novoj rivi. Ovoga puta najmlađe, vrtićke maškare su oduševile svojom maštom, za inat su se obukli u priče koje danas rijetko možemo viđati na TV ili slušati na radiju, Ivicu i Maricu, Snjeguljicu i 7 patuljaka, Trnoružicu... nazvavši povorku 'Jednom davno...', ne želeći gledati moderne priče i crtiće sa puno nasilja i krvi, bez sadržaja i sa neodgojnom porukom. Isto tako i osnovci su bili izuzetno lijepo i elegantno obučeni, posebice njihove profesorice a ovoga puta među nima dominirao je gusar - novi domar koji je u takovoj odori sa pištoljem došao prodavačici u kiosku kupiti cigarete a ova nije bila sigurna dali je to pljačka ili samo maškara... Djeco i profesori, svaka čast na trudu!!! Samo je mala kišica pokvarili prekrasan doživljaj. Na trgu Škor nastavilo se slavlje, također uz piće i krafne koje je grad darovao djeci, ovaj put uz program DJ Sandrota Museta.