Umrežavanje i edukacija liste UNESCO u RH

19.02.2008

Projekt 'Umrežavanje i edukacija dionika UNESCO zaštićene baštine i baštine sa Tentativne liste na području Republike Hrvatske' prijavljen je na poziv Ministarstva kulture i Hrvatskog povjerenstva za UNESCO od strane Micro projekta, članice Micro grupe iz Splita. Projekt ima za cilj razvoj i unaprjeđenje zaštite kulturne baštine na području Republike Hrvatske te razmjene znanja i najboljih praksi sa područja zaštite, upravljanja i marketinga kulturne i prirodne baštine. RH danas raspolaže sa 6 lokaliteta sa statusom zaštićenih UNESCO spomenika kulture a još 16 lokaliteta nalazi se na tentativnoj listi za dobivanje statusa zaštićenog spomenika UNESCO. Osim navedenih dionika, sudionici u projektu još su i konzervatori, arheolozi, djelatnici u sektoru kulture, turističke zajednice, poduzetnici u turizmu te će se njihovim povezivanjem stvoriti jak osnov za povezivanje i unapređivanje kulturne baštine u Republici Hrvatskoj. Gradovi partneri u ovome projektu su: gradovi Split, Dubrovnik, Trogir, Stari Grad, Šibenik, Poreč, općina Plitvička jezera, konzervatorski odjeli, Filozofski fakultet u Splitu, muzeji, galerije, kazališta, TZ i dr.