Plan nabave novih svjetiljki na Novoj rivi

23.03.2008

Grad Stari Grad priprema se za javnu nabavu stupa i lanterne (kandelabera) za Novu rivu, 15-ak komada, sukladno projektu javne i svečane rasvjete izrađenog od g. J. Ušaja, pod njegovim nadzorom. Time bi se zamijenili sadašnji niski i slabosvjetleći postojeći kandelaberi sa novima koji bi bili visoki oko 5 m, sa prekrasnim okruglim stupom od lijevanog, galvaniziranog željeza, višestruko zaštićenog od atmosferalija i ovjesnom lanternom (1 komad) izrađenom od lijevanog aluminija. Time bi pojas od Prika 13 do šetnice Lanterna bio kompletno obnovljen, kako feralima tako i kandelaberima čime bi se dobio jedan prekrasan svjetlosni bedem koji će dati novu noćnu vizuru Staroga Grada. Za ovu investiciju planira se izdvojiti cca 220.000 kn u proračunu Grada.