Turističko - gastronomska prezentacija u Samoboru

23.03.2008

Grad Stari Grad je pozvan od prijateljskog grada Samobora na '21. samoborsku salamijadu' i '4. proljetni samoborski sajam' koji će se u Samoboru održati od 9. do 13. travnja 2008. godine. Gastronomski će Stari Grad ove godine predstaviti restauracija Stari mlin vl. Damira Čavića koji će 9. travnja u čuvenoj restauraciji 'K Gabreku' predstaviti, zajedno sa domaćinom, svoje specijalitete uz nazočnost 60-ak uzvanika; novinara, stručnjaka iz tog područja, uglednika i dr. a Grad Stari Grad će predstavljati Veljko Barbieri i Aldo Čavić dok će goste pozdraviti gradonačelnici oba prijateljska grada. Glazbenici na tom skupu bili bi Edin Karamazov i Žarko Hajdarhodžić. Dana 11. travnja restauracija Stari mlin sudjelovala bi, uz još 17 ugostitelja sa područja Samobora, na čuvenoj 21. Salamijadi u šatoru koji bi pokrivao čitav glavni gradski trg. Dana 11. i 12. travnja u vremenu od 10 do 20 sati naši proizvođači poljoprivrednih proizvoda (ulje, med, slane srdele, vino, maslinovo ulje i konzervirane masline, paprenjoci, cviti i dr.) mogu, bez naknade, izlagati na štandu kojega će postaviti Grad Samobor, oba dana sajma. Ovo je prilika da svi poljoprivrednici i dr. koji na području Grada Staroga Grada proizvode takove proizvode da se jave u Grad Stari Grad te iskažu želju za prodajom svojih proizvoda na štandu. Prijevoz za njih biti će osiguran.