Gradsko društvo Crvenog križa podnijelo izvješće o akciji DDK

20.02.2008

Unatoč velikoj hladnoći akcija DDK je imala velik odaziv. Na otoku Hvaru je, u suradnji Crvenoga križa i transfuzije KBC-a Split, održan prvi ciklus akcija DDK i to u Starom Gradu i Hvaru. Unatoč hladnom vremenu, gripi i prehladama, u Starom Gradu je pristupilo 66 DDK, a krv je dalo njih 51. Veseli činjenica da su pristupila 3 nova darovatelja, a rastužuje da ih je vraćeno 15. U Hvaru je pristupilo 78, dalo krv 56, a novih je 7 dok je vraćenih 22. Drago nam je što su maturanti srednje škole Hvar također došli na akciju, njih 15, a uspjelo ih je dati 7. Ako znamo da otok Hvar u zimskim mjesecima ima problema sa smještajnim kapacitetima, sve je zatvoreno osim «Adriane» ( 1400 kn noćenje), nema prostora za održavanje akcija , a i restorani se obnavljaju, te je i ručak darovateljima upitan, onda možemo biti zadovoljni s 108 doza te beskrajno važne tekućine. Zahvalni obrok je u Starome Gradu bio poslužen u 'Starome mlinu', a u Hvaru u vili 'Dinki'. Hvala svima koji nam pomažu .

(tekst i snimka ravnateljica Maja Budrović)

maja budrović,ravnateljica