Nadzor nad radom Muzeja od MDC

21.02.2008

20. veljače 2008. Muzej grada posjetila je muzejska savjetnica iz Muzejskog dokumentacijskog centra iz Zagreba gđa. Vladimira Pavić, želeći se informirati o radu novoosnovanog (preoblikovanog) Muzeja Staroga Grada. Gospođa Pavić bila je član državne Komisije za primopredaju arheološkog materijala smještenog u prostorima Muzeja Staroga Grada, preuzetog od Konzervatorskog odjela u Splitu i predanog Muzeju 17. rujna 2007. godine. Posjetivši Muzej nakon pet mjeseci bila je izuzetno zadovoljna postignutim u tako kratkom roku. U međuvremenu je Muzej preuzeo i prezentirao značajnu donaciju - Salon Gelineo Bervaldi, te time obogatio muzejski postav. Također je u tom razdoblju donirana i velika zbirka crteža slikara Bartola Petrića za Zbirku umjetnina Juraj Plančić, koja tek čeka muzejsku obradu. Posebno ju je zanimalo kako teče proces obrade i inventarizacije ogromne muzejske građe, te je zamijetila kako je način obrade i dosad napravljeno izuzetno kvalitetno. Informirana je o ubrzanom radu na opremanju restauratorske radionice, te o namjerama Muzeja za izgradnju malog paviljona, nekadašnjeg staklarnika u vrtu palače Biankini, gdje bi bio izložen veliki ranokršćanski mozaik «Rajski vrt s paunovima» iz crkve sv. Marije, koji je već više od deset godina nedostupan posjetiteljima Muzeja (nalazi se u depou Muzeja). Muzejska savjetnica je opetovano istaknula potrebu za hitnim zapošljavanjem arheologa u Muzeju, jer zaista ogromna preuzeta arheološka građa traži hitnu stručnu obradu.