Rampa proradila

26.02.2008

Nakod dugog vremena pripreme uređenja prometovanja na zapadnom ulazu u gradsku šetnicu - Novu rivu, ispred palače don Šime Ljubića postavljena je hidraulična električna rampa zv. pištun. Prepreka za njeno postavljanje bilo je dosta (čekanje kamenih stupova, usklađenje elektronike za novi režim rada od 0-24 kada se izmijenila Odluka o uređenju prometa u kojoj se pogodovalo stanovnicima sa garažom da u zimskom razdoblju mogu ulaziti stalno a u ljetnom samo u određenim satima, popravak odvaljenih stupova i čitača od strane vozača koji su uslijed velike brzine jednostavno pomeli sve pred sobom do postave zaštite oko čitača) no, nakon njenog puštanja u rad napokon je uveden red na rivi, na zadovoljstvo mnogih šetača jer ipak, svaki grad mora imati svoju pješačku zonu. Tako je trg Tvrdalj pretvoren u mirno mjesto za ispijanje kave i dječju igru umjeto prijašnjeg parkinga a kamene ploče po trgovima i ulicama te instalacija ispod njih sačuvana od daljnje agresije uništenja od strane kamiona koji su, bez obzira na težinu, ulazili po svim dijelovima tog dijela grada. Dozvola za ulazak u grad; za jednokratan ulaz, tjedni ulaz, mjesečni i sl. izdaje se u Jedinstvenom upravnom odjelu Grada Staroga Grada a sve inf. se mogu dobiti na tel. 717 819 (Ivica Kovačević). Naravno, Grad ne stimulira ulaske u grad zato je i cijena ulazaka 'nešto paprenija' dok je za stanare koji imaju garažu vrlo simbolična-povlaštena.