Na crkvi pečat kulturne baštine

26.02.2008

Na crkvi sv. Stjepana u Starome Gradu, uz južni ulaz u crkvu, neposredno ispred sakristije, uz južno kameno pročelje crkve, djelatnici Ministarstva kulture postavili su znak 'Ministarstvo kulture RH - baština' kako bi se obilježilo neprocjenjivo blago Staroga Grada - crkva sv. Stjepana i sve ono što ona skriva ispod svojih zidova i pločnika a gdje je nekada bila katedrala Hvarsko-bračko-viške biskupije pri njenom osnutku 1147. godine, nakon čega se seli iz tadašnjeg Starog Fora odn. današneg Staroga Grada u tadašnji Novi For odn. današnji Hvar. Unatoč relativno lošem stanju uređenosti unutrašnjosti crkve, ona sa svojim velebnim trgom i zvonikom ispred te svojim jedinstvenim i prepoznatljivim izgledom, odiše vječnom ljepotom i traje kroz stoljeća.