Dovršeno uređenje predvorja muzeja Staroga Grada

25.03.2008

Kako je ravnatelj muzeja Staroga Grada planirao tako se plan i ostvario - predvorje muzeja na I. katu palače Biankini zasjalo je punim sjajem za Uskrs, nakon što su dovršeni radovi na obnovi dijela freska na zidu - koje su se mogle sačuvati i bojanja ostalih dijelova zida. Ostaje još bojanje poda koji će se ovih dana, dok nema nastave u muzičkoj školi, sušiti pa će početkom narednog tjedna sve zasjati punim sjajem, nakon što se sve temeljito očisti. Sve to je obojano specijalnim prirodnim bojama uz budno oko restauratorice Vilme Stojanović a kojoj je pomagao njen brat Marko. Slijedeći plan za obnovu je depo muzeja na II. katu palače kojemu se upravo sanira strop te bojaju zidovi na identičan način - uz čuvanje dijela zidnih freski pa će tako muzej spremno dočekati prve posjetitelje kada otvori, početkom mjeseca svibnja.