Korizmena akcija - Maslinova grančica

11.03.2008

Caritas Zagrebačke nadbiskupije organizira korizmenu akciju 'Maslinova grančica' u koju se uključila župa sv. Mihovila arhanđela iz Dola, župa sv. Stjepana I., pape i mučenika, Hvar, Udruga mladih 'Tartajun', Dol, te Grad Stari Grad koji će financirati prijevoz maslinovih grančica iz Splita do Zagreba. Novac dobiven prodajom maslinovih grančica na Cvjetnicu ove godine ispred crkve sv. Nikole Tavelića u zagrebačkoj župi utrošiti će se za nabavu DESET SPECIJALNIH KREVETIĆA, tzv. 'podnica', za osobe s invaliditetom koje koriste boravak Caritasovog Centra Kustošija. Prodaja maslinovih grančica organizira se u suradnji sa župom sv. Nikole Tavelića čiji će župljani milodarom za maslinove grančice po ko zna koji put doprinijeti radu Caritasovog centra koji je u njihovoj župi jako dobro prihvaćen. Višak novaca, ukoliko ga bude utrošiti će se za druge potrebe centra među kojima su nabavka i montaža hidrauličke rampe za kombi koji prevozi korisnike i proširenje objekta. Svim sudionicima ove velikodušne, korizmene akcije koji će vrijednim rukama ubrati i darežljivim srcem pokloniti grančice iz svijih maslinika za ovako plemenitu nakanu, te svima koji su se uključili u akciju doprinoseći njezinom uspjehu bilo animiranjem, voloterskim radom ili drugim vidom donacije u ime korisnika dnevnog boravka Centra Kustošija Caritasa Zagrebačke nadbiskupije od srca zahvaljuje ravnateljica s. Jelena Lončar.