Barba Vicku Maroeviću 100. rodjendan

21.03.2008

Najstariji Starograđanin, Vicko Maroević, koje svoje umirovljeničke dane provodi trenutno u Splitu kod obitelji Kukoč, Uskočka ul. 9, u subotu 22. III. slavi svoj 100. rođendan. Gradonačelnik Grada Staroga Grada g. Visko Haladić svome je imenjaku brzojavom čestitao 100. rođendan i zaželio mu još puno zdravlja i životnog elana u dugom životu. Očekuje se da će rođendan dragom nam barba Vicku čestitati i splitski gradonačelnik g. Ivan Kuret. Slavlje barba Vicko priređuje za svoju obitelj i prijatelje. Inače, najstariji živi Starograđanin bio je istaknuti član Gradske glazbe do II. sv. rata a kasnije profesionalni muzičar u orkestru ratne mornarice u Splitu. Lanjske godine dobio je zahvalnicu od Hrvatske gradske glazbe Stari Grad kao najstariji član, prilikom njihova slavljenja 130 godina od osnutka glazbe u Starome Gradu.

Sretan Vam 100. rođendan dragi nam barba Vicko!