Sastanak oko dovršetka radova na obalnom kolektoru

03.04.2008

Predstavnik izvođača; tvrtke Montmontaža hidroinženjering doo g. Božidar Šimundić, voditelj operative tvrtke te g. Jovica Adamović, voditelj gradilišta u Starome Gradu, nadzorni inžinjer g. Žarko Dadić, predstavnici investitora Komunalno Stari Grad d.oo. g. Denis Golubičić direktor i g. Jakov Dulčić tehnički diretkotr, zajedno sa gradonačelnikog Viskom Haladićem utvrdili su kako tempo kojim se izvode preostali radovi na obalnom kolektoru na sve 3 otvorene dionice nisu zadovoljavajući te da treba raditi na tome da se završe žurno svi radovi na crpnoj stanici na tržnici, dionici ispred ambulante, na crpnoj stanici kod Bile kolone te na trasi od iste prema gradu kao i izmjestiti do sezone sve kontejnere i građevinski materijal kao i sve tzv. betonske kade uz trasu, na, za to, određen deponij. Time bi se nastavili daljnji radovi nakon turističke sezone jer je činjenica da su radovi na trasi od Spomenika do Bile kolone naišli na neočekivanu prepreku tj. da se mora kopati u živom kamenu a u stvari je trebalo samo izvaditi već prije postavljenu kanalizaciju i na njeno mjesto postaviti novu što ukazuje da ona nije bila postavljena na dovoljnu dubinu po projektu te iz tog osnova prijašnji sustav nije bio u funkciji. Do jeseni će se definirati svi problemi na gradilištu i od tog vremena nastaviti sa jačim intezitetom i dovršiti u najkraćem terminu do Nove godine.