Milenijska fotografija Petra Botterija

14.04.2008

Naš vrli umjetnički i dokumentarni fotograf Petar Botteri svojim je objektivom, a na poziv Osnovne škole Petra Hektorovića, ovom milenijskom fotografijom ovjekovječio današnju generaciju svih učenika i nastavnika Škole. Fotografija je nastala u čast i kao doprinos proslavi 100-godišnice izgradnje zgrade Osnovne škole i 40-godišnjice njene obnove. Zanimljivo je da je fotografija nastala iz prozora nekadašnje ambulante, točno nasuprot zgrade Škole, a za njenu realizaciju čak je i brod 'Duboka' koji je bio na vezu ispred školske zgrade, na zamolbu školskog osoblja, kratko vrijeme dislociran. Ovo je jedna od nekoliko milenijskih fotografija kojima nas je naš Petar Botteri podario, a mi se iskreno nadamo da će ih ubuduće biti još i više.