Postavljanje stepenica u parku Vorba

06.04.2008

S obzirom da se građevinski dio radova u parku Vorba gotovo okončao kroz prethodne 2 godine, ostao je nedovrše istočni ulaz u park Vorba, na samome križanju na tzv. Gradnici do Murvaca. Grad je naručio i idejno rješenje organizacije prometa na tome dijelu na način tzv. kružnog toka međutim, s obzirom da u važećem DPU za taj dio grada isto nije bilo moguće realizirati, do izmjene DPU-a se odustalo od tog projekta iako je već i proračunski bio planiran za izvođenje. S tog osnova se pristupilo i izvođenju stepenica na tom dijelu parka i to na način da su iste naručene kod kamenoklesarske radnje Baldo u Vrbanju i za čije postavljanje će biti utrošeno 30-ak tis. kn te još manji iznos za izvođenje dijela kamenog zida kojega će izvesti TIF iz Staroga Grada. Stepenice su izrađene od punog kamena tako i da dođe u budućnosti do organizacije tog prostora za prometovanje u kružnom toku, iste će se moći premjestiti odn. ugraditi u novo rješenje. Time će i taj dio parka biti dovršen a do sezone slijedi još jedino postavljanje sustava za automatsko navodnjavanje kojega je natječaj u tijeku.