Do ljeta saniran zid kanala i tržnice

17.04.2008

Voditelj ispostave Hrvatskih voda Split, Službe za zaštitu od štetnog djelovanja voda g. Damir Radović, direktor Vodoprivrede Split d.d. g. Damir Ordulj, predstavnik projektanta Akvedukt d.o.o. g. Ratko Mustić, predstavnici Komunalnog Stari Grad d.o.o. i Grada Staroga Grada g. Jakov Dulčić i Visko Haladić održali su sastanak u Gradskoj vijećnici na temu dovršetka radova na platou između Peškarije i parka Vorba odnosno sanaciji urušenog zida kao i rekonstrukciji zida na samoj tržnici kao i dugačkih zidova koji omeđuju kanal uz park Vorba (strana uz tzv. Metalac i strana uz tzv. Milosrdnu zadrugu maloselsku). Plato tzv. parkinga odnosno njegov zid u kanalu, u duljini cca 40-ak m, sanirat će se do ljeta dok će se ostali radovi izvoditi do kraja godine. Grad je za te radove u Planu Hrvatskih voda za 2008. godinu ušao sa cca 800.000 kn, te se na taj način započelo investiranje novaca od tzv. slivne vodne naknade u Stari Grad i njegovu okolicu (planira se uvrstiti u plan i čišćenje slivova od Dola do Staroga Grada i dr.) koju građani plaćaju uz komunalnu naknadu. Grad je za ovaj program osigurao projektnu dokumentaciju u iznosu od 85.000 kn.