Hrvatskoj gradskoj glazbi nagrada Splitsko dalmatinske županije

07.04.2008

Skupština Splitsko-dalmatinske županije na svojoj je današnjoj sjednici donijela Odluku o dodjeli skupne nagrade Hrvatskoj gradskoj glazbi Stari Grad - jednoglasno. Naime, Gradsko poglavarstvo je već 3. godinu zaredom kandidiralo Hrvatsku gradsku glazbu Stari Grad za županijsku nagradu s obzirom da je ista prošle godine slavila svoj 130. jubilej od osnutka. Ovo je još jedno priznanje glazbi za njihovu dugotrajnost, kvalitetno muziciranje, odgoj mladih muzičara i promociju otoka i države u zemlji i inozemstvu. Pored vrijednih glazbara i uprave, posebice treba istaknuti kapelnika Luki Gamulina koji, svo vrijeme svoga rada u glazbi, postiže zapažene rezultate, uvijek imajući podršku u svom predsjedniku glazbe gosp. Dinku Šepiću.

Iskrene čestitke glazbarima i upravi od Grada Staroga Grada!