Uspješan nastup na natjecanju u Vrgorcu

08.04.2008

U Vrgorcu je 05. travnja održano natjecanje mladeži HCK iz prve pomoći, za područje Splitsko-dalmatinske županije. Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije i to podmlatku i mladeži. Natjecalo se 19 ekipa . Grad domaćin Vrgorac nije imao svoju ekipu na natejcanju, ali se iskazao u gostoprimstvu i to posebno prema ekipama iz Hvara, koje su zbog udaljenosti morala doći dan ranije. Kako smo imali vremena posjetili smo etno-eko selo iznad Vrgorca i upoznali se s vrijednostima i načinom življenja toga kraja. Otok Hvar predstavljale su: u kategoriji podmlatka : ekipa iz O.Š. Jelse s mentorom prof. Vinkom Tarbuškovićem i u kategoriji mladeži: ekipa iz S.Š. Hvar, čiji je mentor Margita Jurić, tajnica škole, ali ih je u Vrgorac pratila suradnica Andrea Anić Matić. U jakoj konkurenciji svih ekipa Županije mladi otoka Hvara su i ovaj put pokazali iznimne rezultate. Podmladak je osvojio drugo mjesto-pobijedio je Brač. Mladež je osvojila također drugo mjesto,a od pobjednika ih je djelio 1 bod, pobjedili su Omišani. Čestitamo svim sudionicima na angažmanu i plasmanu. Ono što nas je na ovom natjecanju pogodilo bila je vijest da je umro dr. Jadranko Crnić, predsjednik HCK, zbog čega je ova manifestacija ove godine bila tužna i bez pravog štimunga. Gospodin Jadranko Crnić je bio izuzetno dobar čovjek i stručnjak i u Crvenom križu su ga svi voljeli.

(tekst i snimka Maja Budrović, ranateljica)