Uskrsna čestitka msgr Slobodana Štambuka

18.03.2008

Msgr. Slobodan Štambuk, biskup hvarsko-bračko-viški zaželio je Gradu Starome Gradu, sretan i blagoslovljen Uskrs s riječima 'Radosno nazivam Uskrs želeći puno Božjeg blagoslova'. Kraći sadržaj teksta slijedi:

Drage sestre, draga braćo!

Od srca rado čestitam Uskrs želeći puno Božjih milosnih darova za naše vjerničke zajednice i za svakog pojedinca osobno! 'Veličanstveni Uskrs', kako to zadivljeno tvrdi sveta Služba Božja, neka Vas ohrabri, naka Vam pomogne na svim životnim putovima! Ove godine Gospodnje 2008. (u našoj biskupskoj zajednici) posebni naglasak dajemo razmišljanjima i planovina u obiteljskoj katehezi. Obitelj i obiteljski vjeronauk koji se brižno upoznaje i koji se primjenuje u najvažnijoj čeliji ljudskog društva - obitelji! Pozvani smo znati vjerske istine i unositi u našu obitelj vrijednosti što ih te istine nude. Izdvajam za ovaj Uskrs znano pravilo vjere i života po vjeri: Po Križu idemo k slavi Uskrsnuća! Nezaobilazno pravilo! Ali i to je najsigurniji put do Uskrsa, Uskrsa naroda, Uskrsa velike obitelji svijeta, Uskrsa naših obitelji i svakog člana obitelji!

biskup + Slobodan