Likovni natječaj za djecu na temu HOMMAGE FAUSTU VRANČIĆU

14.04.2008

Gradska knjižnica 'Juraj Šižgorić' Šibenik - Centar za vizualnu kulturu djece i mladih i Grad Šibenik raspisali su likovni natječaj za djecu na temu HOMMAGE FAUSTU VRANČIĆU. Ove godine grad Šibenik u mjesecu rujnu obilježava važne povijesne osobe i datume pa će tako prvi tjedan (1. do 8. rujna) biti posvećen Faustu Vrančiću. S ciljem upoznavanja života i djela Fausta Vrančića, te osvješćivanja značenja njegova rada kod mladih naraštaja, Centar za vizualnu kulturu djece i mladih pokrenuo je likovni natječaj na temu hommage Faustu Vrančiću za učenike hrvatskih osnovnih škola. Kako Fausta učiniti našim suvremenikom, a njegovo djelo približiti djeci? U svom djelu Machinae novae ili Novi strojevi, Faust Vrančić izmišlja strojeve, naprave koje će ljudima olakšati svakodnevni život. Povodeči se Faustovim primjerom, djeci se predlaže da smišljaju strojeve koji, koristeće ekološki opravdane izvore pogonske energije, čiste naš okoliš a prikupljeni otpad sabiru, odvajaju i ponovo iskorištavaju. Te svoje izume neka djeca nacrtaju i objasne kako rade, kako se pokreću i što im je zadaća. Rok za dospijeće radova je 15. lipnja 2008.

Svaki likovni rad na poleđini treba sadržavati sljedeće podatke:

• naziv rada
  • ime, prezime i dob učenika ili grupe učenika, razred
  • naziv i adresa škole te županija
  • ime i prezime učitelja/mentora i pečat škole

Radove slati na adresu:

Gradska knjižnica 'Juraj Šižgorić' Šibenik

Centar za vizualnu kulturu djece i mladih (za likovni natječaj)

Poljana 6

22 000 Šibenik

tel: 022 201 280, fax: 022 201 303

Kontakt osoba: Zdenka Bilušić, voditeljica Centra za vizualnu kulturu djece i mladih