Natječaj za učenike osnovnih škola - Stablo života

11.03.2008

Grad Šibenik, Centar za vizualnu kulturu djece i mladih Gradske knjižnice 'Juraj Šižgorić' i Međunarodni dječji festival Šibenik, raspisuju natječaj za učenike osnovnih škola na temu 'STABLO ŽIVOTA'. Međunarodni dječji festival najstarija je multimedijalna kulturna manifestacija takve vrste u svijetu. Ima cilj unapređivanja estetskog odgoja i razvijanja dječje kreativnosti na svim područjima umjetničkog izražavanja. Prvi put je održan davne 1958. godine na poticaj nekolicine zaljubljenika, mahom pedagoga, da bi dvije godine kasnije postao državnom, a zatim i međunarodnom manifestacijom. Ove godine obilježava se 50. obljetnica Festivala.Tema ovogodišnjeg natječaja je Stablo života, jedna od najbogatijih i najraširenijih simboličkih tema. Ono simbolizira životni razvoj, od materije do duha, od razuma do posvećene duše, život i smrt, ali i ponovno rođenje i besmrtnost.

Preporučuje se ali nije uvjet:

• grafičke likovne tehnike (linorez, karton tisak, kolografiju, monotipiju i dr.)
  • tkanje
  • vez.

Format i oblik likovnog rada (individualni, u paru ili u grupi) prepušten je odabiru mentora i učenika.

Svaki likovni rad na poleđini treba sadržavati sljedeće:

• naziv rada (i podatak o uratku iz kulturne baštine, primjerice narodnoj nošnji, ako je služio kao poticaj)
  • ime, prezime i dob učenika ili grupe učenika, razred
  • naziv i adresa škole te županija
  • ime i prezime učitelja/mentora i pečat škole

Rok za dospijeće radova je 15. svibnja 2008. godine.

Radove slati na adresu:

Gradska kjižnica 'Juraj Šižgorić' Šibenik

Centar za vizualnu kulturu djece i mladih (za likovni natječaj)

Poljana 6, 22 000 Šibenik

tel: 022/201-280, fax: 022/201-303

Prispjeli radovi prosuđivat će i vrednovati stručno povjerenstvo i biti će izloženi na ovogodišnjem Međunarodnom dječjem festivalu, kao jedan od tri glavna likovna događaja.

Radovi se ne vraćaju!

Kontakt osoba: Zdenka Bilušić, voditeljica Centra za vizualnu kulturu djece i mladih.

mob. 098 603 421, 091 602 61 40, e-mail: zbilusic@knjiznica-sibenik.hr