9. 09. - Dan Grada Farosa "Koncert za grad prvijenac"

05.09.2017

U župnoj crkvi sv. Stjepana I. pape i mučenika u Starome Gradu, s početkom u 21 sat održat će se "Koncert za grad prvijenac". Koncert na kojem će nastupiti violinisti Anđelko i Martin Krpan upriličen je povodom svečanosti "Utemeljiteljima u čast. predcima u spomen" uz Dan grada Farosa 2041. Na repertoaru su djela Johanna Sebastiana Bacha, Franza Josepha Haydna. Miroslava Šlika i Mladena Pozajića. Pokroviteljica je Kolinda Grabar Kitarović, predsjednica Republike Hrvatske, domaćin Župa sv. Stjepana I. pape i mučenika, glavni podupiratelj Atlantic grupa d.d. "Povelju i Danu grada Farosa" čita Marija Kovačević. Autor obljetničkog ciklusa Nikša Račić, Faros Z.B.O.R.S. Faros - Udruga za zaštitu i promicanje višemilenijskih tradicijskih vrijednosti Grada Farosa. Uz I. rođendan u 25. stoljeću Farosa!