Gospodarstvo

Poslovni imenik


T r g o v a č k a   d r u š t v a:

1. "Helios Faros" d.d. Stari Grad, direktor Davor Sansović dipl. oec.
2. "Čazmatrans otok Hvar" d.o.o. Stari Grad, direktor Zdenko Škarpa,
3. "Komunalno Stari Grad" d.o.o. Stari Grad, direktor Tonči Stančić,
4. "Volat" d.o.o. Stari Grad, direktor Antun (Tonko) Petrić
5. "Day" d.o.o. Stari Grad, direktor Zlatan Kovačević
6. "Grafoplast" d.o.o. Vrbanj, direktor Nikola Vodanović
7. Veterinarska ambulanta “Pharos” d..o.o. vl. Mirej Dujmović, Stari Grad, direktor Ljupčo Potočnjak, dr. vet. med.
8. "Borovica" d.o.o. Stari Grad, direktor Jan Dedera "Honzo"
9. "SGM" d.o.o, direktor Jakša Maroević (Pujieta), Stari Grad, 21000 Split, Osječka 11 (Š.C. Gripe)
10. "Boltano" d.o.o. Split, Zrinsko-Fankopanska 10, P.J. Stari Grad
11. "Splitska banka" d.d. Split, Ruđera Boškovića 22, Poslovnica Stari Grad, rukovoditelj Poslovnice, Jakša Tadić, dipl. oec.
12. "Slobodna Dalmacija Trgovina" d..o.o. Split, Park mladeži bb,
predsjednik Uprave Branko Armanda, Poslovnica Stari Grad,
vod. Mladen Zaninović
13. Dalmacijavino Split, Sektor Hvarske vinarije Stari Grad, direktor
Tonči Visković
14. "Tisak" d.d. Zagreb, Poslovnica Hvar, voditelj Pero Blašković
15. "Non-stop" d.o.o., direktor Jurica Franetović
16. "Pirak" d.o.o., direktor Tonči Dulčić
17. "Mistral" d.o.o.- turistička agencija, vl. Željko Plenković
18. “Kerum” d.o.o. – za unutarnju i vanjsku trgovinu, promet i usluge,
vl. Željko Kerum, 21000 Split, Zrinsko-Frankopanska 68
19. “Studenac” d.o.o . direktor Josip Milović, Duće, 21210 Solin
20. “Tramax” d.o.o. 21000 Split, Mažuranićevo šetalište 26

U g o s t i t e l j s k e   r a d n j e:

1. "Eremitaž" vl. Mate Dulčić - gostiona
2. "Priko 13" vl. Zlatko Batinović - cafe-bar
3. «Stari Mlin» vl. Ivo Milatić - konoba
4. "Pingvin" vl. Borovica d.o.o. Jan Dedera (Honzo) - gostiona
5. "Marko" vl. Lijana Račić, - pizzeria
6. "Ronda" vl. Frane Bojanić - cafe-bar
7. "Ploča 85" vl. Ivica Dujmović (Čiška) - cafe-bar
8. «Casper» vl. Ivan Kovačević (Beleca) – cafe-bar
9. "Galija" vl. Sead Hajdarbašić – pizzeria
10. “Gof” vl. Ive Ljubo Radonić - buffet
11."Antika" vl. Božji Račić - buffet
11. "Jurin podrum" vl. Damir Čavić – gostiona
12. "San Marino" vl. Bariša Zaninović - pizzeria
13. "Teuta" vl. Filip Dužević - cafe-bar
14. "Pharos" vl. Amet Redžepi - slastičarnica
15. "Lampedusa" vl. Mario Škarpa - cafe-bar
16. "Neptun" vl. Zorko Beroš - cafe-bar
17. "Krka" vl. Danica Galić – gostiona
18. “Taramut” vl. Sibela Mileta – cafe-bar
19. "Herakleja" vl. Josip (Neno) Škarpa – gostiona/pansion (Vagonj)
20. "Faria" vl. Ivo Plenković – konoba (Vagonj)
21. "Odisej" vl. Grgur Radonić - gostiona
22. "Kod barba Luke" vl. katarina Skelin - gostiona
23. "Mc Milan's" vl. Milan Miličić (trajektno pristanište) - fast food
24. "Bavaria" vl. Nikica Petrić (trajektno pristanište) - fast food
25. "Special" vl. Salahudin Ibrahimi - slastičarnica
26. "Jagoda" vl. Omer Partali - slastičarnica
27. "Lanterna Bruna" vl. Pavle Grubišić - jednostavna ugostiteljska radnja
28. "Pomo" vl. Vinko Jelušić (Pomo) - konoba
29. "Paros" vl. Helios Faros" d.d. (trajektno pristanište) - buffet-zalogajnica
30. "Basaro” vl.Babaeculus» d.o.o – buffet (Gradsko kupalište)
31. "Espresso" - kavana, vl. Andro Čorvilo
32. “Mola Podloža” – vl. Antonjeta Potočnjak – pizzeria
33. “Molo Misto” – vl. Meri Šćepanović – cafe-bar
34. “Konoba-galerija “Ljubić” vl. Igor pl. Živanović - Šegac (Srinjo kola)
35. «Funny» - vl. Serđo Premeru – fast food (kod Peškarije)
36. «Ange» - vl. – Gert van Keer – coctail bar (Srinjo kola)

T r g o v a č k o - o b r t n i č k e  i  d r u g e  
r a d n j e,  p o s l o v n i c e,  a g e n c i j e   i  s l .:

1. "Majta" vl. Mate Tadić - prodavaonica obuće
2. "Tepić" vl. Mate Tepić - pekarski obrt - pekarnica
3. "Riva" vl. Klaudija Gamulin - mješovita roba
4. "Marina" vl. Jurica Ćurin - prodavaonica obuće
5. “Tramax”- papirnica i knjižara
6. "Studenac" Duće-Omiš - voditelj Nina Vidović – samoposluga (Riva)
7. “Pivac” – vl. Gojko Gurdulić P.T.O. “Bulan”- mesnica
8. "Verdun" vl. Ivica Petrić (Verdun) - stolarski obrt (marangun)
9. T.O. «Wendy» vl. Silvana Milatić – prodavaonica odjeće (kuća Carić-Ziec)
10. "Filigran" - Flurina Nokaj - prodavaonica filigranskih proizvoda
11. "Filigran" - Gita Shkreli - prodavaonica filigranskih proizvoda
12. "Galijon" vl. Vinko Franičević pok Josipa (Franić) - antikvarijat
13. "Bonzi" vl. Božidar Palić - bužuterija
14. "Diva" vl. Vedrana Petrić (Žiže) - parfumarija i tekstil
15. "Riva" vl. Milivoj Periša - mješovita roba, voće i povrće
16. "Faria" vl. Jurica Zaninović (Tanculin) - samoposluga
17. "Foto sudio 13" vl. Vinko Franičević pok. Josipa (Franić) (fotografska
radnja i dr.)
18. «Non stop» - vl. Jurica Franetović (Fjaka) - mjenjačnica
19. "Tin" vl. Željana Škarpa -knjižara i papirnica
20. "Vig Impex" vl. Vig impex, d.o.o. Solin, Dračevac 11- mesnica i mješovita roba
21. «Soho» vl. «Kron-RD» d.o.o. Zagreb, Jurjevska 26 – darovni dućan
22. Paveto Petrić – vl. Paveto Petrić – vinoteka, prodavaonica vina
23. "Alumetal" vl. Toni Vlahović - proizvodnja i montaža aluminijskih proizvoda
24. "Maestral" vl. Matko Mijić - građevinski materijal, bijela tehnika i sl.
25. "Palmižana" vl. Pero i Jurko Dragičević (Bročani) - prodaja plina
26. "Kolet" vl. Teo Šepić – bižuterija
27. «Tiber» d.o.o. Split, Đakovačka 3, kuća Benzon
28. “Eurogol” – vl. – sportska kladionica (kuća Carić- Ziec)
29. T.O. «Srce» vl. Smiljan Ivanović – molo Podloža (kuća Carić-Ziec)
30. "SiL commerce" vl. Latko Buratović - opskrba prehrambenim i dr. proizvodima
31. Automehaničarski obrt vl. Marinko Lupi (kod kampa «Jurjevac»)
32. "Tamara" - tapetarska radionica vl. Tamara Suljić (Ivanje Gomile)
33. "Ines" - cvjećarnica vl. Ines Bogdanić (Srinjo kola)
34. “Sunce” – cvjećarnica i darovni dućan, vl. Zdenka Franičević
35. "Kentaur" - pogrebno poduzeće, vl. Vinko Franičević pok. Živka (Franić)
36. "Fante" - brijačnica vl. Mario Radoslavić (Šiberija)
37. "Antun" - brijačnica vl. Antun Carić (Ploča)
38. «Niki» - frizerski salon, vl. Niki Plančić (Balarin)
39. "Volat" vl. Volat d.o.o. - prodavaonica tehničke robe
40. "Dalmadom" vl. Volat d.o.o. - salon namještaja
41. “Volat” vl. Volat d.o.o. – prodajni centar
42. "Rusulica" vl. Viktorija Čolić Serdar – ugostiteljska radnja (forneti) (tzv. Hram)
43. "Tisak" vl. Tisak d.d. Zagreb - trafika-kiosk (kod Škole)
44. "Slobodna Dalmacija" vl. Slobodna Dalmacija Novine, d.d. Split – trafika (Peškarija)
45. "Slobodna Dalmacija" vl. Slobodna Dalmacija Novine d.d. Split - trafika kiosk (kod Škole)
46. Slobodna Dalmacija» vl. Slobodna Dalmacija Trgovina d.o.o. Split, prodaja svega i svačega
47. "Boltano" vl. Boltano d.o.o. Split - salon igara, kompjutorske usluge
48. "Splitska banka", Poslovnica Stari Grad - vl. Splitska banka d.d. (kuća Aviani)
49. "Jadrolinija" Rijeka, Agencija Stari Grad - voditelj Zdravko Vučica
50. Hrvatska turistička zajednica, Turistički ured Stari Grad -
direktor Danijela Vlahović, predsjednik Tedi Sanseović
51. “Hvar touristik”– turistička agencija, vl. Antun Balić (Šiberija)
52. «Galera» – turistička agencija (na trajektnom pristaništu), vl. Matko Tabak
53. "Vino" - samostalni obrt - prodaja vina, vl. Romina Lovrinčević
54. “Kraljica mira” – prodavaonica pekarskih proizvoda, vl. Miro Carić (na kantunu
kuće Paštrović)
55. “Kraljica mira” – prodavaonica pekarskih proizvoda, vl. Miro Carić (novo trajektno pristanište)
56. “Pariz” – pekara i prodavaonica pekarskih proizvoda, vl. Vera Prekpaljaj (kuća Nardeli)
57. «Babić» - prodavaonica pekarskih proizvoda vl. Ivica Čagalj, Vrboska
(kuća Petravić na Rivu)
58. “Čagalj” – prodavaonica pekarskih proizvoda, vl. Dragan Čagalj, Jelsa
(kuća Ribarević na Rivu)

A u t o t a k s i   p r i j e v o z n i c i:

1. Prijevoznički obrt «Hvar» - vl. Jozo Rakić, Hvar
2. Automehaničarski i autolimarski obrt «Nikma» - vl. Nikola Pavičić, Vrbanj
3. Prijevoznički obrt «Vidović trans» - vl. Robert Vidović, Stari Grad
4. Uslužni obrt «Tonino» - vl. Tonči Novak, Selca kod Staroga Grada
5. Prijevoznički obrt «Dulčić» - vl. Željko Dulčić, Rudina

L i j e č n i č k e   i    z u b a r s k e   o r d i n a c i j e   i   l j e k a r n e:

1. Ambulanta Stari Grad - vl. Dom zdravlja Splitsko-dalmatinske županije, ispostava Hvar (HMP)
2. Hitna medecinska pomoć – vl. Ustanova za hitnu medicinsku pomoć Splitsko-dalmatinske županije
3. Đoni Planjar, dr. med.- priv. liječnička ordinacija
4. Vesna Medić, dr. med. - priv. liječnička ordinacija
5. Mira Koloseti, dr. stom.- priv. zubarska ordinacija
6. Vesna Tadić, dr. stom. - priv. zubarska ordinacija
7. Iva Tovernić - priv. ljekarna "Tovernić" - ljekarna
8. mr. Katarina Petričević - priv. biljna ljekarna

P r a v o s u d n a    t i j e l a :

1. Općinski sud - predsjednica Vesna Kuzmičić, dipl. iur.
2. Prekršajni sud –predsjednica Maja Matković, dipl. iur. (privremeno u Hvaru)
3. Općinsko državno odvjetništvo – zamjenica Općinskog državnog odvjetnika Mandina (Ina) Hančević, dipl. iur. (privremeno u Hvaru, Fabrika bb)

O d v j e t n i c i   i    j a v n i    b i l j e ž n i c i

1. Zdravko Bojanić, dipl. iur. – odvjetnik, ulica Petra Skuterija bb
2. Zvonimir Franetović, dipl. iur. – odvjetnik, kuća Pinete Preti (kod malog Parka)
3. Jadranka Plenković, dipl. iur. - javna bilježnica,- kod sv. Roka

T i j e l a   d r ž a v n e    u p r a v e:

1. MPPV - Lučka kapetanija u Splitu, Ispostava Stari Grad -
kapetan Ispostave Milivoj (Braco) Čubretović
2. MUP Policijska uprava Splitsko-dalmatinska - Granična policija
Sezonski međunarodni pomorski granični prijelaz- trajektno pristanište
4. Hrvatski zavod za poljoprivredno-savjetodavnu službu, Podružnica Splitsko-dalmatinske županije – poljoprivredni savjetnik Stanislav Štambuk, dip. ing. agr,
4. Državna geodetska uprava, Područni ured za katastar Split,
Ispostava Stari Grad - voditeljica Sanja Faldić, ing. geod.
5. SDŽ - Ured za opću upravu, Ispostava Hvar, Matični ured Hvar,
Matično područje Stari Grad i Vrbanj – matičarka Jasna Plenković


J a v n a    p o d u z e ć a   i   j a v n e   u s t a n o v e:

1. Hrvatska pošta, R.J. Pošta Stari Grad - ravnateljica Margita Bogdanić
2. Hrvatska elektroprivreda, DP "Elektrodalmacija" Split, Pogon "Hvar"
Stari Grad, upravitelj Ivo Udovičić, dipl. ing.
3. Hrvatska elektroprivreda, DP "Elektroprijenos" Split,
Trafostanica Stari Grad
4. Lučka uprava Splitsko-dalmatinske županije, Luka Stari Grad - ravnatelj
Željko Mišić, dipl iur., Split, Vukovarska 1. .
5. Centar za kulturu Staroga Grada - ravnatelj Aldo Čavić, prof.
6. Osnovna škola Petra Hektorovića - ravnatelj Ivan Jurkić, prof.
7. Dječji vrtić "Sardelice" - ravnateljica Tončika Kovačević
8. Glazbena škola Josipa Hatzea Split - Područna osnovna glazbena škola
Tome Cecchinija o. Hvar (Jelsa-Hvar-Stari Grad) - ravnatelj Gordan Sladoljev
prof. Split, Trg Hrvatske bratske zajednice 3

U d r u g e   g r a đ a n a:

1. Hrvatski nogometni klub "Jadran" - predsjednik Vinko Tudor
2. Hrvatski savez daljinskog plivanja – predsjednik Vinko Šoljan
3. Međunarodno prvenstvo Hrvatske u daljinskom plivanju "Maraton Faros"
direktor Vinko Šoljan, glavni tajnik Janez Maroević
4. Daljinsko-plivački klub "Faros" - predsjednik Vinko Šoljan
5. Plivački klub "Faros" - predsjednik Vinko Petrić (Muse)
6. Vaterpolski klub "Pharos" - predsjednik Tonči Maroević
7. Jedriličarki klub "Helios" - predsjednik Jakša Račić
8. Športsko-ribolovna udruga "Šarag" - predsjednik Toni Lučić Lavčević
9. Aero klub "Faros" - predsjednik Josip Novak, tajnik Zdravko Bojanić
10. Šahovski klub «Stari Grad» - predsjednik dr. Zlatko Rudan
11. Udruga osoba s invaliditetom otoka Hvara – predsjednik Andrej Gabelić
12. Amatersko kazalište “Petar Hektorović”, - predsjednik Tomislav Alaupović
13. Hrvatska gradska glazba Stari Grad - predsjednik Dinko Šepić
14. Pjevačko društvo “Pučki pjevači”, voditelj Josip Dujmović
15. Dobrovoljno vatrogasno društvo Stari Grad - predsjednik Ivica Aviani
16. Udruga za poljepšavanje, unapređivanje i promicanje kulture grada
"Tvrdalj" - predsjednik Jurko Tudor
17. Udruga "Lijepa Naša", Ogranak Stari Grad - predsjednica Meri Petrić
18. Milosrdna zadruga Maloselska - predsjednik Mate Dulčić
19. Poljoprivredna zadruga Vrbanj 1907 - predsjednik Upravnog odbora
Damir Erceg
20. Lovačko društvo Hvar - predsjednik Stjepan Vitali (Sućuraj)
21. Športsko društvo "Varbonj" - predsjednik Ivo Fredotović (Tokar)
22. Nogometni klub "Sloga" (Dol) - predsjednik Jakša Stančić
23. Udruga hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata (HVIDR-a) - predsjednik
Antun Stipišić (Mesić)
24. Udruga hrvatskih veterana Domovinskog rata - predsjednik Marko Silić
25. Centar za inicijative mladih (CIMA) – predsjednik mario Cvitkušić
26. Udruga «Pulentoda» - predsjednik Jakša Dulčić
27. Udruga «Škrok» - Antonio Škarpa

G a l e r i j e,  k n j i ž n i c e,  m u z e j i,  k i n a:

1. « Juraj Plančić» - galerija, vl. Muzej Staroga Grada
2. «Sv. Jerolim» - galerija, vl. Studio "Tanay", (Eml Robert Tanay i Ljiljana Tanay) Zagreb, Medulićeva 28
3. «Vrsalović» - galerija, vl. Vrsalović (na Rivu- kuća Vrsalović)
4. «Maya con Dios» – galerija i ateler, vl. Maja Koljanin Eilat
5.«Moria» – galerija vl. Jovan Brajović i Mejra Mujičić (Srinjo kola)
6. «Mrnjau» - atelier, vl. Marica Plančić – ulica Ante Starčevića
7. «Politeo» - galerija, vl. Toni Politeo (dvorac Hektorović)
8. «Hektor» - galerija, vl. Boris Kragić (dvorac Hektorović)
9. «Modus vivendi» – vl. Nebojiša Mijušković, Srinjo kola
10.«Čuda prirode» - galerija, vl. Zoran Tadić (Jurac)
11.«Povijest u slikama» - galerija, vl. obitelj Botteri
11. Arheološki muzej - vl. Dominikanski samostan sv. Petra Mučenika,
12Arheološki lokalitet - istočni bedem Farosa, vl. Grad Stari Grad
13.Ljetno kino - vl. Komunalno Stari Grad d.o.o.
14.Kazališno-koncertna dvorana - vl. Grad Stari Grad
16.Gradska knjižnica i čitaonica – voditeljica Sofija Čavić. Novo Riva – Hrvatski dom
15.Etnografska zbirka. vl. Muzeja Staroga Grada (dvorac Hektorović)
16.«Brodovi brode» – galerija, vl. Andro Tadić pok. Vjekoslava (Šilo) - Vagonj

D o l   i  V r b a n j  (trgovačko-obrtničke i ug. radnje):

1. "Santa Maria" vl. Antun Stančić (prodavaonica mj. robe), Dol
2. «Trocadero» vl. Ivica Dužević (Puze), Dom kulture u Dolu sv. Marije, cafe-bar
3. «Kokot» vl. Hrvoje Pavičić – Dol sv. Ane, konoba
4. "Pjaca" vl. Andro Pavičić (prodavaonica mj. robe), Vrbanj
5. "Konoba" vl. Jure i Mili Matković (konoba), Vrbanj
6. “Gorica” vl. Ivica Fredotović (Tokar), Vrbanj
7. Automehaničarska i autoelektričarska radnja vl. Dinko Pavičić Ivelja , Marijo Lušić Bulić, Vrbanj

P o d u z e t n i č k a   z o n a   V r b a n j:

1. «Vrbanj» Stanica za tehnički pregled vozila
2. Bloketara
3. Kamenorezac
4. Botuni

developed by Nove vibracije