Nakon završetka turističke sezone nastavljeni radovi na izgradnji zamjenskog plažnog objekta Bonj u Starome Gradu

16.10.2017

Nakon provedenog postupka javne nabave, te sklopljenog ugovora o građenju s najpovoljnijim ponuditeljem, tvrtkom „Marconi inženjering“ iz Splita u prvoj polovini 2017. godine započeti su građevinski radovi na izgradnji zamjenskog plažnog objekta na gradskom kupalištu Bonj u Starome Gradu. Ukupna vrijednost investicije iznosi 3.861.308, 53 kune (bruto). Zamjenski plažni objekt koji će biti izgrađen na lokaciji nekadašnjeg objekta „Bonj“ izgrađenog 1928. godine, a srušenog zbog dotrajalosti 2016. zamišljen je u suvremenom arhitektonskom izrazu, na dvije etaže s ravnim krovom. Takav objekt lako će se uklopiti u okolni ambijent, dok će platoi u obližnjoj borovoj šumi postati sastavni dio objekta i uređenog kupališta, što će omogućiti njihovo kvalitetnije korištenje. U prizemlju zamjenskog objekta planirani su prostori za vaterpolo igralište i plivački klub, trafiku/dućan, cafe bar te javni WC u službi kupališta. Na katu je planiran restoran s pratećim prostorima i terasom. Investitor je Grad Stari Grad, a realizaciju ovoga projekta sufinancirala je i Splitsko-dalmatinska županija iz sredstava Županijskog proračuna namijenjenih uređenju. izgradnji i održavanju pomorskog dobra, u iznosi od 200.000,00 kuna. Starograđani očekuju da će se realizacijom ovoga projekta uz kvalitetnu kulturnu ponudu i ponudu usluga nautičkog turizma, osjetno poboljšati ukupna turistička ponuda Staroga Grada.