Obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba u Dnevnom boravku Stari Grad

„ŽIVITE SVOJ ŽIVOT I ZABORAVITE KOLIKO GODINA IMATE“

Poruka je to korisnicima Dnevnog boravka a i svim starijim sugrađanima, koji su se okupili na prigodnom druženju. Toj jednostavnoj poruci dodajemo misao o trećoj dobi kao vremenu koje otvara mnoge mogućnosti za starije osobe, kada se potpuno mogu posvetiti onome što vole i žele raditi, jer upravo ih aktivnost, druženja i uključivanje u razna događanja čini zadovoljnima, ispunjenima i poboljšava njihovo opće zdravstveno stanje. Prigodne riječi podrške i čestitku uputila nam je Žaneta Roić , zamjenica gradonačelnika, u ime Grada Starog Grada također i Maja Budrović predsjednica GD Crvenog križa Hvar. Druženje je proteklo u veselom raspoloženju kako i priliči starijim osobama, uz domaće kolače i slastice koje su korisnice same pripremale. Kako su njihove sposobnosti i volja za kreativnošću na razne načine neiscrpne i nadasve zanimljive Marica Buratović i Lukrecija Sušić počastile su nas prigodnim recitiranjem vlastitih pjesama a Marija Kovačević ugodnim interpretiranjem prigodne poezije. Dobrom raspoloženju pridonio je i Ante Matulić sa svojom gitarom koji kao naš dugogodišnji prijatelj nesebično poklanja svoje vrijeme i uvelike doprinosi dobrom raspoloženju naših starijih koji na ovakvim druženjima najviše uživaju. Zato im na kraju poručujemo da iskoriste pogodnosti Dnevnog boravka i uključe se u neku aktivnost ili samo dođu druže se i ne budu sami. Jer oni ne traže mnogo, skupo ni moderno, samo malo pažnje, strpljenja i dobrog raspoloženja.
Čestitke svim starijim osobama!