1. Donatorska Starogradska Aronijada - prikupljeno 11.200,00 kn

02.10.2017

U organizaciji Lions kluba, Ugostitelja Staroga Grada, Crvenog križa Hvar i Građanske inicijative "Za našu dicu" u nedjelju 1. listopada 2017. od 16,00 sati na trgu Tvrdalj održana je prva starogradska "Aronijada". Za tu prigodu, član Lions kluba g. Damir Carić donirao svoje plodove - aronije koje uzgaja na obiteljskom gospodarstvu. Aronije su pripremljene u pojedinačnom aranžmanu restorana, starogrojskih domačica,članica građanske inicijative“Za našu dicu“ i Dnevnog boravka za starije osobe, te su kao gotov proizvod donesene, prezentirane i poslužene na "Aronijadi". Na ovoj manifestaciji sudjelovali su i vinari sa svojim proizvodima. Građanska inicijativa „Za našu dicu“ pomogla je i volonterskim radom održati manifestaciju. Prihod od 11.271,00 donirat će se teško obljelom sugrađaninu Staroga Grada.