16. 08. - U povodu Dana Grada Staroga Grada i blagdana Sv. Roka - održana svečana sjednica Gradskog vijeća

16.08.2017

U povodu Dana Grada Staroga Grada i blagdana Sv. Roka, pod predsijedanjem predsjednice Silvane Sanseović, 16. 08. 2017. s početkom u 11,00 sati u Koncertno-kazališnoj dvorani u Starome Gradu održana je Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Staroga Grada. Sjednici su nazočili brojni gosti i uzvanici: izaslanica predsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministrica regionalnog razvoja i Fondova Europske unije Gabrijela Žalac, Saborski zastupnici Arsen Bauk, Krešo Beljak i Mato Čičak, državni tajnik u Ministarstvu državne imovine Krunoslav Katičić, državni tajnik u Ministarstvu zaštite okoliša i energetike Ivo Milatić, župan Splitsko-dalmatinske županije Blaženko Boban, potpredsjednik Županisjke skupštine Ante Pranić, biskup hvarsko-bračko-viški msgr. Slobodan štambuk, te ini županijski i lokalni dužnosnici, predstavnici gradova prijatelja Staroga Grada iz Hrvatske, Češke Repubike, Republike Slovenije i Republike Mađarske, gradonačelnici i načelnici susjednih gradova i općina, predstavnici županijske lučke uprave, javnih ustanova, predstavnici katoličke crkve te mnogi drugi gosti i uzvanici. Nakon intoniranja "Lijepe naše" i pozdrava Hrvatskim braniteljima, prigodne riječi nazočnima upitili su: domaćin, gradonačelnik Grada Staroga Grada Antonio Škarpa, Splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban i ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac. Na sjednici su dodijeljena i ovogodišnja javna priznanja Grada Staroga Grada: Osobna nagrada Grada Staroga Grada Mikiju Brataniću i Povelja zahvalnosti Grada Staroga Grada Nikši Moškatelu. Na sjednici je upriličeno i potpisivanje Povelje o suradnji i prijateljstvu Grada Staroga Grada i Općine Šolta, koju su svečano potpisali gradonačelnik Grada Staroga Grada Antonio Škarpa i načelnik Općine Šolta Nikola Cecić Karuzić. U umjetiničkom dijelu sjednice nastupili su čuveni Faroski kantaduri.