4. 08. - uoči Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja - vijenac i svijeće na Gradskom groblju u Starome Gradu i prijem kod Gradonačelnika

07.08.2017

Uoči Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, predstavnici Grada Staroga Grada na čelu sa gradonačelnikom Antonijom Škarpom te predstavnici Udruge veterana Mješovitog odreda mornaričkog pješaštva "Zvir" otoka Hvara i ogranaka Stari Grad, na čelu s predsjednikom Gilve Panajotijem i Antunom (Tonkom) Petrićem večeras (4.08.) su ispred središnjeg križa na gradskom groblju u Starome Gradu položili vijenac i zapalili svijeće. Vijenac je položen i svijeće zapaljene za sve pale za Domovinu Hrvatsku, u znak časti, sjećanja i poštovanja prema njihovoj žrtvi. Nakon polaganja vijenca, u Gradskoj vijećnici u Starome Gradu upriličen je već tradicionalni susret Gradonačelnika ii predstavnika Udruge veterana Mješovitog odreda mornaričkog pješaštva "Zvir"-otoka Hvara - Ogranak Stari Grad.