Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije - Donesena Odluka o dodjeli prava uporabe oznake „Hrvatski otočni proizvod“ za 2017.

29.07.2017

Ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac potpisala je Odluku o dodjeli prava uporabe oznake „Hrvatski otočni proizvod“ za 2017.
Radi se o tradicijskim otočnim proizvodima iznimne kvalitete i izvrsnosti, koji svake godine sve uspješnije pokazuju kako otočani odnosno otočki proizvođači svoje otočke proizvode uspješno oživljavaju i vraćaju im stari zaboravljeni sjaj uz inovativno-kreativna nova uporabna rješenja i promišljen pristup otočnoj izvornosti koju potiče Projekt HOP.

Ove godine, oznaku su dobila 73 otočna proizvođača za 141 proizvod i proizvodnu liniju. Sa područja Grada Staroga Grada, pravo na uporabu oznake "Hrvatski otočni proizvod" dobili su:

1. OPG Katija Stančić - Dol (3 oznake)

2. OPG Boris Buratović - Stari Grad (3 oznake)

3. OPG Stivena Mateljan Pajina (4 oznake)

4. OPG Berislava Ćurčin (3 oznake)

5. Udruga Faroski kantaduri (1 oznaka)

Kroz Udrugu Trim iz Vrboske, oznaku "Hrvatski otočni proizvod dobili su:

1, Jasenka Bosnić,

2. Marija Vodanović,