Valamar i mirovinci ulaze u Stari Hvar*: Nakon obnove Arkade i Lavande zapošljavat će 500 ljudi

21.07.2017

Stečajni plan će omogućiti izlazak Helios Farosa iz stečaja i nastavak poslovanja kompanije koja je u stečaju od 2016. godine.
Skupština stečajnih vjerovnika društva Helios Faros d.d. u stečaju donijela je odluku o izradi stečajnog plana slijedom ponude za ulaganje i dokapitalizaciju koju su 15.svibnja 2017. zajednički predali Valamar Riviera i PBZ Croatia osiguranje za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima. U idućem koraku stečajna upraviteljica društva Helios Faros d.d. u stečaju izradit će detaljan stečajni plan koji će trebati usvojiti skupština stečajnih vjerovnika. Stečajni plan bi trebao omogućiti izlazak Helios Farosa iz stečaja i nastavak poslovanja kompanije koja je desetljećima bila nositelj starogradske turističke ponude, a u stečaju se nalazi od 2016. godine.
Kako je prethodno objavljeno, PBZ Croatia osiguranje i Valamar Riviera su u ponudi predložili plan restrukturiranja te šestogodišnji plan investicija u turističku imovinu, u ukupnom iznosu od 650 milijuna kuna. Kroz potpunu obnovu i izgradnju dva ljetovališta visoke kategorije kapaciteta oko 700 smještajnih jedinica, portfelj Helios Farosa bio bi repozicioniran prema premium ponudi čime bi i destinacija Stari Grad dobila na atraktivnosti i prepoznatljivosti. Prema ovom planu, Helios Faros bi nakon obnove hotela Arkada i Lavanda zapošljavao oko 500 djelatnika.
Helios Faros d.d. trenutno raspolaže kapacitetima kategorije 2*-3*, koji obuhvaćaju 1.465 postelja u turističkim objektima hotela Arkada 2* i Lavanda 3*, apartmanima 2* i kampa Jurjevac, iako je gotovo 20% kapaciteta u čvrstim objektima već neko vrijeme izvan komercijalne funkcije.
PBZ Croatia osiguranje d.d. za upravljanje obveznim mirovinskim fondovima i Valamar Riviera d.d. ulazak u ovaj projekt vide kao potvrdu sinergije zajedničkog nastupa velikog institucionalnog investitora i strateškog investitora iz sektora turizma koji donosi operativna znanja, stručnost i rezultate. PBZ Croatia osiguranje d.d. i Valamar Riviera d.d. namjeravaju razvijati buduće poslovanje Helios Farosa d.d. u bliskoj suradnji s destinacijom Stari Grad i s ciljem daljnjeg prosperiteta cijelog otoka Hvara, stoji u današnjoj objavi.

Izvor: poslovni.hr

*Stari Hvar: ime Staroga Grada (lat. Civitas Vetus) iz 13. stoljeća kao pandan Novome Gradu (Hvaru) (lat.Civitas Nova).