Faroski kantaduri izvedbom tradicijskih korizmenih napjeva "Za križen" oduševili publiku

06.04.2017

U sklopu manifestacije "Dani kršćanske kulture" izvedbom tradicijskih korizmenih napjeva Staroga Grada i Vrbanja na Hvaru "Za križen", Faroski kantaduri iz Staroga Grada na Hvaru , u utorak 4.04. 2017., s početkom u 20,00 sati u crkvi Gospe od zdravlja u Splitu, oduševili su publiku.

U svojoj bogatoj i raznolikoj kulturnoj povijesti, otok Hvar je nositelj onog ponajboljeg mediteranskog kulturnog naslijeđa i tradicije. Počeci njegove kulture sežu u davna vremena još od starih Grka, Rimljana, Ilira do Hrvata. To veliko bogatstvo dobilo je izraz u svim oblicima umjetnosti među kojima glazba, kao jedan od oblika pučkog izričaja, zauzima posebno mjesto. Predstavljajući ovu bogatu kulturnu, crkvenu baštinu pučke glazbene tradicije, jedinstvenu u svjetskim razmjerima, Faroski kantaduri nastoje prikazati samo dio bogate pučke glazbene tradicije otoka Hvara.

Više o nastupu Faroskih kantadura možete pročitati ovdje