Održane fotoradionice u organizaciji Hrvatskog fotosaveza

04.04.2017

Proteklog vikenda su u Starom Gradu održane fotoradionice u tehnici camera obscura. Organizator je Hrvatski fotosavez u suradnji s OŠ Petra Hektorovića. Voditelji radionica su Zlata Medak, voditeljica programa za mlade Hrvatskog fotosaveza i Predrag Bosnar, tajnik saveza. U radionicama je sudjelovalo 16 učenika iz matične škole i OŠ "Jelsa" sa svojim mentorima Katijom Barbić i Vinkom Tarbuškovićem. Učenici su fotografirali motive grada s posebnim osvrtom na baštinu. Ovo je nastavak dugogodišnje suradnje naše škole s Hrvatskim fotosavezom, čiji smo pridruženi član. Do sada je ostvareno nekoliko izložbi iz opusa "Međunarodni doživljaj baštine" kao i prije tri godine tiskana i promovirana fotomonografija pod nazivom "U potrazi za drevnim Farosom". Ovogodišnje radionice su priprema za veliku obljetnicu školstva koja će biti iduće godine kao i obilježavanje 450. godišnjice tiskanja "Ribanja i ribarskog prigovaranja".