In memoriam: Nikola Šimunović (1944. - 2017.)

03.04.2017

Umro je Nikola Šimunović. Dugogodišnji gospodarstvenik, direktor nekada vrlo uspješnog Starogradskog pogona proizvodnje dugmadi i plastične galanterije u Splitskoj „Jugoplastici“, direktor Komunalnog Stari Grad d.o.o., športski, kulturni radnik i entuzijasta; predsjednik Hrvatskog Nogometnog kluba „Jadran“, predsjednik „Hrvatske gradske glazbe Stari Grad“, tajnik Vaterpolo kluba Faros…
Nikola Šimunović istakao se i svojim političkim radom, bio je predsjednik Gradske organizacije HSS-a Stari Grad, u mandatu 1997-2001 (od 22. 05. 1997. do 23. 10. 1998.) prvi je predsjednik Gradskog vijeća Grada Staroga Grada, u mandatu 2005-2009,  predsjednik Komisije za javna priznanja i član Gradskog urbanističkog odbora.
Na početku i u vrijeme Domovinskog rata, u kolovozu 1991. Nikola Šimunović zapovjednik je obrane otoka Hvara, a nakon preustroja početkom 1992. zapovjednik Mješovitog odreda mornaričkog pješaštva „Zvir“. Nakon demobiliziranja 1992. u činu bojnika do kraja Domovinskog rata obavlja niz odgovornih časničkih dužnosti. 2011. bio je inicijator osnivanja, a po osnivanju i prvi predsjednik Udruge veterana Mješovitog odredba mornaričkog pješatva „Zvir“ otoka Hvara.

Neka mu je vječna slava i hvala.
Grad Stari Grad