In memoriam: Valentin Janos (1933. - 2017.)

07.03.2017

Umro je Valentin Janos – predstavnik hrvatske lokalne samouprave iz mađarskog grada Szentendrea. Zahvaljujući, između ostalog i angažmanu te entuzijazmu pok. Valentina Janosa, Grad Stari Grad i Grad Szentendre uspostavili su međusobne odnose, koji su rezultirali potpisivanjem Sporazuma o prijateljstvu, 26. lipnja 2004. godine. Tako se mađarski Szentendre među prvima upisao na listu od 8 europskih gradova prijatelja Grada Staroga Grada. Od tada, a povodom Dana Grada Staroga Grada (16. 08 – sv. Roko), pok. Valentin Janos bio je naš dragi gost na svakoj svečanoj sjednici Gradskog vijeća. Posjeti su bili uzajamni, pa su i izaslanstva Grada Staroga Grada u različitim sastavima često gostovala u prijateljskom Szentendreu, gdje se g. Valentin Janos kao jedan od predstavnika domaćina, uvijek isticao posebnom susretljivošću i gostoprimstvom. Njegov izniman doprinos uspostavljanju i održavanju dobrih i prijateljskih odnosa između Grada Staroga Grada i Szentendrea ostat će zauvijek zapamćen. Neka mu je laka zemlja i počivao u miru.

Grad Stari Grad