Coce pjevao na župskoj zabavi

01.02.2010

Stari Grad - Nakon što su na tri dosadašnje tradicionalne (donatorske) zabave Župe sv. Duha iz Vrbanja nastupili Tomislav Bralić i klapa 'Intrade', Mladen Grdović, te 'Trio gušti', na subotnjoj fešti u hotelu 'Helios' za dobru atmosferu bio je zadužen poznati trogirski tenor, legenda Vinko Coce. Uz prijatelje iz Opuzena na zajedničkoj večeri okupilo se više od 300 ljudi iz gotovo svih otočnih mjesta, a među njima su bili zamjenik župana splitsko-dalmatinskog Visko Haladić, gradonačelnica Starog Grada Đurđica Plančić i načelnik općine Jelsa Ivo Milatić.

- Zabave svake godine upriličimo uoči sv. Generoža, zaštitnika Vrbanja, a prigodna večera je na neki način dobrotvorna, jer naši sponzori poklanjaju hranu, piće i bogatu lutriju, a ljudi svojim donacijama iskazuju zahvalnost za sve to što im ustrajno priređujemo. Po velikom odazivu vidim da su otočani, unatoč krizi i recesiji, željni dobre zabave i druženja, pa se ja sa svojim sumještanima, mladim župljanima i nenadmašnim kuharom Šimom Matkovićem trudim da im to i omogućim – kazao je don Ivica Babić, alfa i omega gotovo svih akcija što se u Vrbanju posljednjih godina provode.
Uz svestranog župnika posjetitelje je kroz zabavu vodio osvjedočeni prijatelj Vrbanja glazbeni urednik Radio Splita Edo Gracin, a posebna atrakcija večeri svakako su bili zagrebački žongleri predvođeni s popularnim Marinom Nekićem i europskom prvakinjom u plesu s vatrom Silvom Skerlev, koji su oduševili svojim nastupima. A priliku da zapjeva s velikim Cocom nije propustio ni otočni slavuj Maroje Kovačević - Duje pa su zajednički otpjevali 'O sole mio'. Tako se u 'Heliosu' feštalo do sitnih sati, pjesme, plesa i zabave je bilo u izobilju, neki su svojim kućama otišli s bogatim darovima dobivenim na lutriji, a za one s manje sreće utjeha je bila da su se uoči korizme, vremena posta i odricanja, izuzetno dobro zabavili.

Tekst i snimka Mirko Crnčević