Česi zabavljaju Hvarane i turiste

24.09.2009

Mješoviti dječji zbor i Komorni pjevački zbor Zakladne umjetničke škole iz Letovica (Češka) tradicionalno gostuje u Starom Gradu - Farosu. Nakon uspješnog koncerta u hotelu "Arkada" gdje ih je, zajedno s "Faroskim kantadurima", slušalo približno 300 Starograjana i njihovih gostiju, oni su se zalaganjem Dinka Šepića predstavili i stanovnicima Vrbanja. Tako su u Župnoj crkvi sv. Duha sudjelovali na svetoj misi, koju je služio župnik don Ivica Babić, pjevajući sakralne, a potom i splet čeških narodnih pjesama, pod ravnanjem mr. Marie Nečasove, mr. Karela Pechačeka i prof. Miloša Krejsa.
- U Zakladnoj umjetničkoj školi imamo 850 učenika s područja Letovica, Kunštata i Olešnice, a opredijeljeni su za glazbu, balet, slikarstvo ili pak kazalište. Budući da su Stari Grad i Letovice gradovi prijatelji ovo je naše šesto gostovanje na Hvaru i sada nas je tu gotovo 90, uključujući i gradonačelnika Radeka Prochazku koji se susreo s gradonačelnicom Starog Grada Đurđicom Plančić. Nakon tjedan dana ova grupa odlazi u Češku, a dolazi nova od čak 250 glazbenika, pjevača i mažoretkinja koji će se na otoku na neki način odmarati, te također zabavljati Hvarane i turiste - kazao je Petar Krivinka, direktor ZUŠ iz Letovica.

izvor: SlobodnaDalmacija

piše: Mirko Crnčević